Właściwa metoda nakładania wosku na meble antyczne

Przed przystąpieniem do nakładania wosku na meble, należy upewnić się, że powierzchnia jest czysta i sucha. Dawniej zwykło się czyścić meble wilgotną szmatką, czasami dodając do wody trochę octu (jednak należy upewnić się, że jest on bardzo rozcieńczony). Pozwalało to na usunięcie części brudu i kurzu, który przez lata się na nich osadził. Jednak takie czyszczenie może spowodować problemy, jeśli zostanie wykonane niepoprawnie. Najbezpieczniejszym i najbardziej skutecznym sposobem jest użycie środka do odświeżania mebli. Aby usunąć kurz z zakamarków i trudno dostępnych miejsc, można spróbować użyć miękkiej szczoteczki do czyszczenia lub nawet szczoteczki do zębów. Wosk do mebli działa również jako środek czyszczący, ponieważ usuwa tłuszcz i brud. Jednym z największych błędów podczas nakładania wosku do mebli jest nałożenie zbyt dużej ilości wosku naraz. Utrudni to wypolerowanie mebli, a jeśli nie zostanie odpowiednio wypolerowany, będzie przyciągał kurz i pozostawi powierzchnię matową.

meble antyczne Poznan

Prawidłowy sposób nakładania wosku do mebli antycznych

Prawidłowy sposób nakładania wosku do mebli antycznych polega na użyciu miękkiej, czystej bawełnianej lub bezpyłowej szmatki. Następny krok to aplikowanie wosku do mebli przez zanurzenie tkaniny w puszce z woskiem. Następnie wcieranie go w drewnianą powierzchnię w niewielkich, okrężnych ruchach, oszczędnie. Wcieraj wosk zdecydowanie, ale cienko, a następnie kończ nakładanie wosku w kierunku włókien drewna. Po nałożeniu zalecamy poczekać około 30-60 minut, aby wosk dobrze wsiąknął w powierzchnię drewna, a następnie wypolerować go. Aby uzyskać pożądany efekt polerowania wosku, należy użyć czystej szmatki (najlepiej starego ręcznika) i polerować powierzchnię w kierunku włókien drewna. Im więcej polerowania, tym większy połysk uzyskasz, a im więcej razy użyjesz tej samej metody nakładania cienkich warstw wosku, tym lepszy efekt osiągniesz. Zaleca się stosowanie tej metody około raz na trzy miesiące. Utrzymuje meble w dobrym stanie, ale również chroni drewno i zapewnia, że meble przetrwają przez setki lat. Dzięki temu można je przekazywać przez pokolenia w rodzinie.

Zapisz się na kurs renowacji mebli w Poznaniu

Chcesz dowiedzieć się więcej o odnawianiu mebli? Zapisz się warsztaty renowacji mebli w Poznaniu, które organizujemy z zespołem Pracowni Renowacji w Mebli w Poznaniu. Poznasz wiele metod odpowiedniego dbania i naprawy mebli, dzięki czemu będziecie mogli lepiej troszczyć się o własne meble i samodzielnie przeprowadzać konieczne konserwacje. Co więcej spotkasz się z osobami, które dzielą Twoje pasję i zainteresowania. Zapisz się na kurs renowacji i samodzielnie zadbaj o swoje meble. Nauczysz się wszystkiego o meblach antycznych, stylowych, drewnianych.

crossmenu