Nasza historia

Stara Pracownia Renowacji mieści się w mieście stolarzy – Swarzędzu, w ceglanym domu przy ulicy Zamkowej 21.

W okresie lat sześćdziesiątych do lat dziewięćdziesiątych pracował tam Henryk Dobrowolski. Zajmował się on głównie rzemieślniczą produkcją krzeseł, a swoje wyroby sprzedawał w Warszawie. Od lat dziewięćdziesiątych pracownię przejął syn Henryka – Marek Dobrowolski, który pracuje tu do dziś.

Stara Pracownia Renowacji to warsztat stolarski wyposażony w odziedziczone po ojcu Marka maszyny pamiętające czasy dalszych przodków, m.in. dziadka, który również był stolarzem. Maszyny są solidne, wykonane w niemieckich fabrykach i nawet po tak wielu latach bardzo dobrze sprawdzają się w pracy rzemieślniczej. Stare przyrządy i narzędzia stolarskie uzupełniają park maszynowy pracowni.

Główna działalność pracowni to renowacja mebli antycznych, pochodzących najczęściej z XIX i XX wieku. Zdarzają się unikatowe meble z XVIII wieku, jak również ciekawe meble projektowane w okresie powojennym.

30-letnia praktyka Marka Dobrowolskiego pozwala na wszechstronną naprawę antyków i inne prace w stolarstwie artystycznym. Ilość prac wykonanych przez właściciela pracowni nie jest policzona, ale z pewnością mogłaby zająć muzeum sporej wielkości!

Wśród wykonanych prac znajdziecie rozmaite perełki świadczące o perfekcjonizmie autora- od krzeseł z okresu międzywojennego, przez XIX-wieczne, neorenesansowe szafy, po drewniane elementy wnętrza zabytkowego Rolls Royce’a.

Każde nowe wyzwanie, które pochodzi z Waszych kolekcji jest wyróżnieniem i dowodem zaufania dla doświadczonego rzemieślnika.

W sztuce renowacji trudno szukać rzeczy niemożliwych do naprawienia, niektóre wymagają jedynie więcej czułości i uwagi. Zajmujemy się głownie renowacją mebli w Poznaniu i okolicach, ale z chęcią odnowimy meble z każdego zakątka naszego pięknego kraju. By sztuka renowacji przetrwała postanowiliśmy organizować także kursy renowacji mebli w Poznani, które cieszą się ogromną popularnością.
crossmenu